Blog Koksztys
Ranking Rzeczpospolitej: Koksztys największym pracodawcą w branży prawniczej

Kancelaria Prawa Gospodarczego Koksztys z Wrocławia jest największą, poza stolicą, firmą oferującą porady prawne dla dużych koncernów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Jest również największym pracodawcą zatrudniającym adwokatów i radców prawnych w południowo-zachodniej Polsce – wynika z rankingu ogłoszonego w środę po południu przez Rzeczpospolitą.

 

W środę, podczas uroczystej Gali w Domu Dochodowym w Warszawie ogłoszono wyniki 13 edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Kancelaria Prawa Gospodarczego Koksztys z Wrocławia uzyskała tytuł największej kancelarii na Dolnym Śląsku i w województwie lubuskim. Natomiast w rankingu Największych Kancelarii Prawniczych w Polsce uzyskała szóste miejsce, sytuując się zaraz po firmach prawniczych z Warszawy. Tegoroczna edycja rankingu była rekordowa pod względem liczby uczestników biorących w nim udział.

 

– Zgłosiło się do nas aż 285 firm prawniczych, rok temu było ich 274 – mówili organizatorzy podczas Gali. – Nagradzamy je w kilku kategoriach. Wskazujemy te, które mają największe zespoły prawników oraz adwokatów i radców prawnych, a także te, które mają najwyższe przychody i zyski.

 

Pod względem ogółu zatrudnionych osób wrocławska firma jest natomiast największą firmą prawniczą w Polsce. W Grupie Koksztys S.A. pracuje 306 osób. Prawie jedną trzecią stanowią prawnicy – dokładnie 83 osoby, pozostali to personel administracyjno – biurowy oraz konsultanci i doradcy klientów.

 

– Jesteśmy największym pracodawcą z sektora prawniczego w Polsce i cały czas się rozwijamy – mówi mecenas Ireneusz Koksztys. – Z tego głównie względu za miesiąc przeprowadzamy się do większej i nowoczesnej siedziby. Potrzebujemy lepszej infrastruktury technicznej i informatycznej oraz bezpiecznych archiwów żeby sprawnie obsługiwać zarówno duże koncerny jak i klientów indywidualnych.

 

Koksztys jest również najchętniej wybieraną firmą przez absolwentów prawa. Staże i praktyki w ciągu roku odbywa tu kilkaset młodych osób.

 

– Nasi klienci doceniają nas za fachowość i sprawność, ale w dużej mierze weryfikatorem jakości jest atrakcyjność firmy na rynku pracy – mówi Amadeusz Krawczyk, prezes Grupy Koksztys. – Spotkałem się już wiele razy z opinią w środowisku prawniczym, że jesteśmy kuźnią kadr. Wiele młodych ludzi wraca do nas, robi karierę prawniczą, przy wsparciu naszych adwokatów i radców prawnych zdają z powodzeniem egzaminy zawodowe, uzyskują uprawnienia i zostają z nami.

 

Kancelaria Koksztys prowadzi również rozbudowany system porad pro bono. Za darmo udziela wsparcia prawnego Organizacjom Pożytku Publicznego. Włącza się również w działania inicjowane przez organizacje pozarządowe. Ostatnim projektem, w którym bierze udział, to projekt „Prawnicy na rzecz równości” koordynowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z Naczelną Rada Adwokacką. Koksztys S.A. wspiera również różnorakie inicjatywy charytatywne takie jak najbliższy Bieg Firmowy, z którego dochód jest przeznaczony dla chorej na białaczkę Weroniki.

 

Fot. Borys Skrzyński, Rzeczpospolita

 

ranking centrum1

Powrót

Kalendarium

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012