Blog Koksztys
Ranking Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita

Koksztys największym pracodawcą w branży prawniczej

Kancelaria Prawa Gospodarczego Koksztys z Wrocławia jest największą, poza stolicą, firmą oferującą porady prawne dla dużych koncernów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Jest również największym pracodawcą zatrudniającym adwokatów i radców prawnych w południowo – zachodniej Polsce – wynika z rankingu ogłoszonego w poniedziałek po południu przez Rzeczpospolitą.

 

W poniedziałek, podczas uroczystej Gali w Warszawie ogłoszono wyniki 14 edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Kancelaria Prawa Gospodarczego Koksztys z Wrocławia uzyskała tytuł największej kancelarii na Dolnym Śląsku i w województwie lubuskim. Natomiast w rankingu Największych Kancelarii Prawniczych w Polsce uzyskała siódme miejsce, sytuując się zaraz po firmach prawniczych z Warszawy.

 

Pod względem ogółu zatrudnionych osób wrocławska firma jest największą firmą prawniczą w Polsce. W Grupie Koksztys S.A. pracuje 314 osób. Prawie jedną trzecią stanowią prawnicy – dokładnie 84 osoby, pozostali to personel administracyjno – biurowy oraz konsultanci i doradcy klientów.

 

– Jesteśmy największym pracodawcą z sektora prawniczego w Polsce i cały czas się rozwijamy – mówi mecenas Ireneusz Koksztys. – Z tego głównie względu w zeszłym roku przeprowadziliśmy się do większej i nowoczesnej siedziby. Dysponujemy obecnie lepszą infrastrukturą techniczną i informatyczną żeby sprawnie obsługiwać zarówno duże koncerny jak i klientów indywidualnych.

 

Koksztys jest również najchętniej wybieraną firmą przez absolwentów prawa. Staże i praktyki w ciągu roku odbywa tu kilkaset młodych osób.

 

– Nasi klienci doceniają nas za fachowość i sprawność, ale w dużej mierze weryfikatorem jakości jest atrakcyjność firmy na rynku pracy – mówi Amadeusz Krawczyk, prezes Grupy Koksztys. – Spotkałem się już wiele razy z opinią w środowisku prawniczym, że jesteśmy kuźnią kadr. Wiele młodych ludzi wraca do nas, robi karierę prawniczą, przy wsparciu naszych adwokatów i radców prawnych zdają z powodzeniem egzaminy zawodowe, uzyskują uprawnienia i zostają z nami.

 

Kancelaria Koksztys prowadzi również rozbudowany system porad pro bono. Za darmo udziela wsparcia prawnego Organizacjom Pożytku Publicznego. Włącza się również w działania inicjowane przez organizacje pozarządowe.

Powrót

Kalendarium

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012